ISMAEL.CZ

CHOVATELSKÁ STANICE
BRITSKÝCH KOČEK

Žijeme v malé vesničce Neznašov v jižních Čechách a jsme chovatelská stanice rodinného typu s velkým srdcem.
Chovem britských koček se zabýváme od roku 2019, jsme registrovaní u mezinárodní organizace chovatelů koček FIFE.

Odchováváme koťátka výhradně s PP (průkaz původu), zdravá, socializovaná a vymazlená. Koťátka od nás odcházejí min. ve věku 14 týtdnů, v případě že je koťátko určené na chov, odchází min. ve věku 16 týdnů. Jsou 2x naočkovaná, 3x odčervená, očipovaná, mají vystavený pas a rodokmen, samozřejmostí je kupní smlouva a chovatelský, poradenský servis. Koťátka při odchodu dostanou balíček plný překvapení pro zpříjemnění prvních dnů v novém domově.
Zaměřujeme se na chov britských koček v barvách : Lila ( BSH c), Modrá ( BSH a ), Lila - bicolor (BSH c 03), Modrá - bicolor ( BSH a 03).
Všechny naše kočky a kocouři jsou pravidelně testované na genetická onemocnění srdce a ledvin.
Koťátka na chov velmi pěčlivě vybíráme pouze registrovaným chovatelům.

Zdravé typové kočky, které odcházejí do nových domovů maximálně socializované a vymazlené.

Tien of Last Hope*CZ
*16.6.2020
Lilová – BSH c
Krevní sk. B
Nenese gen pro dlouhou srst

Bloom Ismael*CZ
*6.5.2021
Modrá – bicolor – BSH a 03
Nenese gen pro dlouhou srst

Holly of Last Hope*CZ
*16.4.2021
Modrá – BSH a
Krevní sk. B
Nenese gen pro dlouhou srst

Dawiya Ismael*CZ
*5.3.2022
Lilová – BLH c
Dlouhosrstá

Evolet Ismael*CZ
*21.3.2022
Modrá – BSH a
Krevní sk. B
Nenese gen pro dlouhou srst

Fay Ismael*CZ
*3.7.2022
Lilová – BSH c
Krevní sk. B

Pyramus Agnus Dei*CZ
*19.8.2018
Modrý – BSH a
Krevní sk. B
Nenese gen pro dlouhou srst

Ien of Last Hope*CZ
*16.4.2021
Lilový – bicolor – BSH c 03
Krevní sk. B
Nese gen pro dlouhou srst

CHARAKTERISTIKA

Podle legendy britské kočky migrovaly do Anglie spolu s římskými legiemi. Byly ceněny kvůli lovu. Postupem času se začal oceňovat i jejich neobvyklý vzhled. V současné době lze britské kočky najít ve více než 150 barevných variantách.
Britská krátkosrstá kočka – charakteristika plemene
Britské kočky jsou přátelské, klidné, trpělivé a velmi inteligentní. Mají silnou a umírněnou povahu. Jako pečovatele si obvykle vybírají jednoho člena domácnosti, ale protože agresivitu neznají, hodí se také do domova s dětmi.
Britské kočky jsou středně velké nebo velké kočky – samice váží 3–5 kg, samci 4–8 kg. Mají silné, svalnaté tělo s velkou kulatou hlavou – s charakteristickými záhyby a dobře vyvinutými tvářemi. Britská kočka má podsadité tělo, krátké a silné tlapky a silný ocas. Srst je krátká, měkká a hustá, mírně vystupující z těla – působí jako plyš. Tyto kočky přicházejí v asi 150 barevných odrůdách! Srst může být jednobarevná (modrá, černá, červená, bílá, čokoládová, lila, krémová), dvoubarevná, žíhaná ve všech základních barvách, činčila, stříbřitě zastíněná, stříbrná mourovatá, želvovinová, kouřová, barevná. Oči závisí na barvě srsti, ale obvykle jsou měděné, oranžové nebo zlaté.

PÉČE O BRITSKÉ KOČKY

Britská kočka nevyžaduje nadměrné zastřihování – omezuje se na pravidelné čištění srsti během období línání, kontrolu uší a zastřihávání drápků.
Kočičí oči by také měly být pravidelně otírány.

ZDRAVÍ BRITSKÝCH KOČEK

Britské plemeno koček se vyznačuje dobrým zdravím. Jednou z největších hrozeb je hypertrofická kardiomyopatie – závažné geneticky podmíněné srdeční onemocnění. Nemoc nemusí po mnoho let vykazovat žádné příznaky, proto se vždy vyplatí provést preventivní genetický test v tomto směru. Britské kočky mohou být také postiženy vrozeným polycystickým onemocněním ledvin. .
Britské kočky jsou také náchylné k nadváze, takže byste měli dávat pozor na stravu více než u jiných plemen.
Průměrná délka života britských koček je 15-20 let. Asi 82% britských krátkosrstých koček se dožívá 10 let a 54% až 12,5 let a více.

POVAHA BRITSKÝCH KOČEK

Britská kočka je veselá a přátelská. Není dotěrná ani okázalá. Málokdy mňouká – pokud nepožaduje své oblíbené pochoutky nebo správné množství pohlazení. Hlazení snáší trpělivě – i když není typickým příjemcem pohlazení a někdy potřebuje klid a vzdálenost – nemá ráda nošení na rukou. Na druhou stranu se vyznačuje loajalitou a ochotně tráví čas ve společnosti majitele – často ho sleduje jako pes.
Britská kočka je odvážná, společenská a nekonfliktní. Žije v harmonii s ostatními zvířaty a rychle se přizpůsobuje změnám. Nevyžaduje procházky a raději žije v soukromí svého domova. Nevykazuje nadměrnou tendenci k lezení – bude nejšťastnější, když bude trávit klidné večery na gauči se svou rodinou.
Britské kočky se v průběhu dospívání mění v temperamentu. Koťata jsou obvykle sopkou energie – je jich všude spousta. Jak dospívají, stávají se klidnými a vyrovnanými.

Lucie Hornátová

 - 
Czech
 - 
cs
English
 - 
en
German
 - 
de